سبک زندگی

5 گیاه استوایی که می تواند در هر مکانی رشد کند

گیاهان استوایی به دلیل شاخ و برگ های دراماتیک و رنگ های زیبا که جذابیت را به هر محیطی اضافه می کنند محبوب هستند. و اگر می‌خواهید این زیبایی‌ های آب و هوای گرم را به خانه یا مناظر خود بیاورید، خوش شانس هستید—گیاهان گرمسیری زیادی وجود دارند که می‌توانند در هر مکانی رشد کنند. چه آنها را در تمام طول سال به عنوان یک گیاه آپارتمانی به نمایش بگذارید و چه آنها را فقط در صورت کاهش دما به داخل خانه بیاورید، این گیاهان استوایی حتی زمانی که کیلومترها از زیستگاه طبیعی خود فاصله دارند، رشد می کنند.

گیاه استوایی آنتوریوم

آنتوریوم (Anthurium andraeanum) گیاهان گرمسیری کلاسیک هستند که هر ساله انواع جدیدی در اندازه ها ، نوع ها ، رنگ ها و گل های مختلف در دسترس هستند. آنها با گل های درخشان و شکل قلب خود در سایه های پر جنب و جوش قرمز ، صورتی یا سفید ، یک لمس پیچیدگی اضافه می کنند .

منطقه بومی: آمریکای مرکزی و جنوبی
شرایط رشد: نور روشن و غیرمستقیم ؛ خاک خوب تخلیه شده

پوتوس یا پتوس

گیاه استوایی پوتوس یا پتوس

پوتوس (Epipremnum) یک گیاه بالارونده کم نگهداری با حدود ده گونه و ارقام متعدد است.

آدرین روتلینگ، مدیر باغ باغ گیاه‌شناسی پل جی سینر، می‌گوید: «برخی شکل‌ها دارای رنگ‌های متنوعی مانند سفید مایل به کرم یا چارتروز هستند که اغلب خال‌دار یا حاشیه‌ دار هستند. اشکال دیگر شبیه هیولا با سینوس ها یا سوراخ های عمیق است.

منطقه بومی: چین، آسیا و استرالیا
شرایط رشد: نور کم تا روشن، غیر مستقیم؛ مخلوط گلدان متخلخل

شرایط نگهداری گیاه بروملیاد

گیاه بروملیاد

خانواده بروملیادها (Bromeliaceae) شامل تقریباً 3700 گونه مختلف از گیاهان با گل های سرخ رنگارنگ و چشمگیر است که گل های منحصر به فردی دارند. گیاه را مستقیماً به برگ‌ های فنجانی آبیاری کنید.

منطقه بومی: مناطق گرمسیری آمریکای شمالی و جنوبی و مناطق گرمسیری غرب آفریقا
شرایط رشد: نور روشن، غیر مستقیم؛ خاک با زهکشی خوب

گیاه همیشه سبز چینی

گیاه همیشه سبز چینی

برخلاف نامش، همیشه سبز چینی (Aglaonema) ارقامی دارد که فراتر از رنگ سبز هستند. گیاه همیشه سبز چینی دارای برگ های رنگارنگ و پهن با الگوهای منحصر به فرد، از نقره ای تا سایه های صورتی و سبز است.

منطقه بومی: آسیای جنوب شرقی
شرایط رشد: نور کم تا روشن، غیر مستقیم؛ خاک با زهکشی خوب

گیاه دراسنا

گیاه دراسنا

دراسنا یک گیاه استوایی است که به راحتی در خانه یا محل کار شما رشد می کند و در رنگ های مختلفی وجود دارد. اگر برگ پهن‌تری را دوست دارید که لبه آن کمی سفید باشد، باید گیاه دراسنا را ببینید. خیلی تمیز است و وقتی نور روشن و غیرمستقیم به آن داده می شود ، یک گیاه خانگی عالی می سازد.

منطقه بومی: آفریقا، آمریکای مرکزی و آسیا
اندازه: بسته به گونه متفاوت است
شرایط رشد: نور متوسط. خاک با زهکشی خوب

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا