رپورتاژ

چگونه دکوراسیون اتاق خواب زیبایی داشته باشیم؟

چگونه دکوراسیون اتاق خواب زیبایی داشته باشیم؟

چیدن دکوراسیون اتاق یکی از کارهای اصلی در ایجاد تغییرات در فضای منزل است. رعایت اصول مربوط به دکوراسیون در چیدمان فضای اتاق خواب، به شما در هرچه زیباتر شدن این قسمت از خانه‌تان کمک زیادی می‌کند. امروز می‌خواهیم این مساله را بررسی کنیم که چگونه دکوراسیون اتاق خواب زیبایی داشته باشیم؟

در پاسخ به این سوال می‌بایست با اصول چیدمان و نکات مربوط به آن آشنا باشید. علاوه ‌بر این، می‌بایست مراکزی که می‌توانند در چیدمان دکور اتاق خواب به شما کمک کنند را شناسایی کنید. برای آشنایی با همه این موارد کافی‌است تا انتهای این مقاله را بخوانید.

دکوراسیون اتاق خواب

علم دکوراسیون داخلی یکی از مهم‌ترین شاخه‌های معماری است که کاربردهای زیادی در بهبود چیدمان بخش‌های مختلف یک ساختمان دارد. نکته مهم این است که برای انجام چیدمان اتاق خواب می‌بایست اصول مربوط به آن را بدانید.

در ادامه مهم‌ترین اصول مربوط به دکوراسیون داخلی اتاق خواب را بیان می‌کنیم.

نورپردازی مناسب در دکوراسیون اتاق خواب

طراحی و اجرای نور اصولی اتاق خواب اهمیت بسیار زیادی دارد. چراکه نور نامناسب آرامش شما را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد. بنابراین، باید توجه ویژه‌ای به طراحی و نحوه اجرای نور اصلی و فرعی در ساختمان‌تان داشته باشید.

استفاده از ترکیب نورهای آبی و زرد در نورپردازی اتاق خواب، از مهم‌ترین اصول در دکوراسیون اتاق خواب است.

انتخاب تخت خواب مناسب

شما حدودا یک‌سوم از طول شبانه‌روز خود را در حالت خواب و استراحت هستید. ازطرفی کیفیت خواب تاثیر زیادی در راندمان حافظه و یادگیری شما دارد. بنابراین، انتخاب تخت خواب با ابعاد مناسب یکی از تاثیرگذارترین المان‌ها در دکوراسیون اتاق خواب است. مثلا تخت خواب دو نفره مناسب اتاق خواب‌های با فضای کوچک نیست.

دکوراسیون اتاق خواب

قرار دادن تخت خواب در جای مناسب

مناسب بودن جای تخت خواب از نکات بسیار مهم در دکوراسیون اتاق خواب است. بسیاری از افراد تخت خواب خود را در زیر پنجره اتاق قرار می‌دهند که ازنظر ایمنی بسیار خطرناک است. تا حد امکان نباید تخت خواب خود را روبه‌روی در اتاق قرار دهید. با توجه به نوع پلان چیدمان اتاق باید تخت خواب را با فاصله از پنجره قرار دهید.

استفاده از مبلمان مناسب

اتاق خواب هر خانه با توجه به متراژ و سبک دکوراسیون، نیاز به مبلمان مناسب دارد. شما باید با توجه به سبک مورد علاقه‌تان در چیدمان اتاق خواب، مبلمان متناسبی را انتخاب کنید.

اگر برای انتخاب نوع مبلمان یا رنگ آن نیاز به کمک دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای مجموعه‌های دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

انتخاب تابلوهای مناسب و قراردادن آن‌ها در جای مناسب

تابلوهایی که برای اتاق خواب‌تان انتخاب می‌کنید، نباید طرح‌های شلوغی داشته باشد. همچنین نباید از تابلوهای با رنگ‌های تند برای اتاق خواب استفاده کنید.

تابلوهای شلوغ با رنگ‌های جیغ، باعث برهم‌خوردن آرامش شما خواهند شد. توصیه می‌کنیم از عکس‌های شخصی یا تابلوهای هنری با رنگ‌های مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب‌تان استفاده کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

رنگ دیوارها یکی از اساسی‌ترین المان‌ها در دکوراسیون اتاق خواب است. در واقع مطابق اصول روان‌شناسی رنگ‌ها، هر چقدر از رنگ‌های خنثی یا آرامش‌بخش برای دیوارهای یک اتاق استفاده شود تاثیر بیشتری در آرامش افراد خواهد داشت. در ادامه با تاثیرات رنگ‌ها بر آرامش و سلامتی ذهن افراد بیشتر آشنا خواهیم شد.

رنگ سفید

سفید به‌خاطر این که قابلیت ست شدن با دیگر رنگ‌ها را دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده است. برای زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خواب‌تان کافی‌است رنگ سفید را با خاکستری، زرد، قرمز و رنگ‌های دیگر ترکیب کنید. اگر مستاجر هستید، اکسسوری‌های با رنگ‌های دیگر را بخرید. برای انجام این کار، کمی در اینترنت جست‌وجو کنید و مناسب‌ترین اکسسوری‌ها را برای اتاق خواب‌تان انتخاب کنید.

سرویس خواب سفید

رنگ آبی

آبی یک رنگ آرامش‌بخش و مناسب برای اتاق خواب است. هر چقدر طیف رنگی اتاق خواب‌تان رنگ‌های آبی بیشتری در خود داشته باشد، احساس آرامش بیشتری خواهید داشت. رنگ آبی به‌راحتی با سفید و اکسسوری‌های چوبی ست می‌شود و می‌توانید به سلیقه خودتان اتاق خواب خود را تزئین کنید.

رنگ سبز

یکی از پاسخ‌ها به سوال چگونه دکوراسیون اتاق خواب زیبایی داشته باشیم؟ این است که باید رنگ مناسبی برای فضای اتاق خواب انتخاب کنیم. رنگ سبز خاص‌ترین رنگ در دکوراسیون اتاق خواب است.

بسیاری از افراد تمایل دارند از این رنگ برای چیدمان اتاق خواب خود استفاده کنند. رنگ سبز به فضا حس آرامش، نشاط و سرزندگی می‌دهد. البته اگر طرفدار سبز تیره هستید، پیشنهاد می‌کنیم فقط یک دیوار را رنگ کنید.

ترکیب طیف متفاوت سبز با سفید، حس آرامش اتاق خواب‌تان را چندین برابر می‌کند. درحالی‌که استفاده بیش از حد از رنگ سبز در دکوراسیون، فضا را کوچک‌تر از حد معمول نشان خواهد داد.

سرویس خواب رنگ سبز در دکوراسیون

خاکستری

خاکستری یکی از خاص‌ترین رنگ‌ها است که فضا را تبدیل به محیطی جذاب می‌کند. توصیه می‌کنیم یا از طیف رنگی روشن این رنگ استفاده کنید یا درصورتی‌که به خاکستری تیره علاقه‌مندید، آن را با سفید ترکیب کنید. برای انجام این کار می‌توانید خاکستری تیره را برای دیوارها و اکسسوری‌های اتاق خواب و از رنگ سفید در رخت خواب‌تان استفاده کنید.

بژ

این رنگ جزو رنگ‌های مدرن به‌حساب می‌آید و طرفداران بسیار زیادی دارد. استفاده از این رنگ در کنار اکسسوری‌های چوبی، اتاق‌تان را بسیار جذاب‌تر خواهد کرد. البته بسیاری از افرادی که به سبک دکوراسیون مدرن علاقه‌مند هستند، ترجیح می‌دهند این رنگ را با خاکستری ترکیب کنند.

سرویس خواب رنگ سفید بر دکوراسیون

چطور بهترین رنگ را برای اتاق خواب خود انتخاب کنیم؟

علاوه‌بر تاثیراتی که رنگ‌ها بر افراد و چیدمان فضا می‌گذارند، در انتخاب بهترین رنگ برای اتاق خواب باید نکات دیگری را نیز در نظر بگیرید. متراژ فضا، میزان دریافت نور محیطی، تناژ رنگی وسایل و همچنین رنگ کف اتاق خواب ازجمله عواملی است که باید در نظر داشته باشید. پیش‌از تغییر دکوراسیون اتاق خواب‌تان، پیشنهاد می‌دهیم با مشاوران متخصص درزمینه معماری داخلی صحبت کنید.

جمع‌بندی

امروز سعی کردیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه دکوراسیون اتاق خواب زیبایی داشته باشیم؟ برای داشتن چیدمان مناسب برای اتاق خواب، باید با اصول دکوراسیون چنین فضایی آشنا شده باشید.

دکوراسیون اتاق یکی از مهم‌ترین کارهایی است که ارتباط تنگاتنگی با معماری داخلی و چیدمان کلی خانه دارد. مثلا می‌توانید با توجه به سبک دکوراسیون منزل‌تان، اتاق خواب‌تان را چیدمان کنید.

استفاده از مبلمان و سرویس خواب مناسب، از مهم‌ترین المان‌ها در چیدن دکوراسیون در بخش اتاق خواب است. برای دریافت مشاوره و اطلاع از لیست قیمت انواع اکسسوری‌ها و لوازم اتاق خواب، می‌توانید با کارشناسان مجموعه مبل باروس تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا