سبک زندگی

پاک کردن لکه های آب روی سطوح چوبی

لکه های آب روی سطوح چوبی

اكثر میزها و مبل‌ هایی كه در خانه‌ ها استفاده می‌شوند چوبی هستند و یا بخشی از آن‌ها از چوب ساخته شده است. وقتی لیوان پر از آب یا هر مایعی را روی این سطوح چوبی می‌گذاریم ، پس از این‌كه آن را از روی سطح بلند می‌كنیم متوجه می‌شویم كه یك حلقه روی سطح ایجاد شده كه باقی‌مانده نوشیدنی ماست. در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با راه‌ هایی آشنا كنیم كه با استفاده از آن‌ ها می‌توانید این لكه‌ها را به راحتی پاك كنید.

چگونه از شر لكه‌ های جدید خلاص شویم؟

یك دستمال خشك روی لكه ایجاد شده روی سطح قرار دهید، سپس اتوی گرم را روی دستمال فشار دهید تا لكه كاملا از بین برود. مطمئن شوید كه اتوی شما گرم است- نه داغ- و هیچ‌گاه از حالت بخار آن استفاده نكنید. اگر ترجیح می‌دهید كه از این تكنیك استفاده نكنید، بهتر است، یك دستمال نرم و خشك را به روغن زیتون یا هر نوع روغن طبیعی دیگر آغشته كنید و روی لكه بكشید. در این حالت نیز لكه پاك خواهد شد.

اگر این روش اثر نكرد و لكه به خوبی پاك نشد، مقداری سس مایونز یا ژلاتین نفتی بر روی لكه قرار دهید و یك شب صبر كنید. روز بعد با یك دستمال تمیز روی لكه را تمیز كنید. در این حالت باید لكه به طور كامل از بین رفته باشد.

چگونه از شر لكه‌های قدیمی خلاص شویم؟

یك دستمال پارچه‌ ای را به روغن زیتون آغشته كنید و مقداری پودر سنگ جلا را به دستمال بمالید. به آرامی دستمال را روی محل لك‌ شده بكشید. این كار را آن‌ قدر ادامه دهید تا لكه از بین برود و سطح شما كاملا تمیز شود. هیچ‌ گاه روی لكه قدیمی را واكس یا پولیش نزنید، چراكه این كار باعث می‌شود كه لكه شما به داخل سطح چوبی نفوذ كند و دیگر نتوان آن را به راحتی از بین برد.

سنگ جلا یك ماده است كه از آن به عنوان یك ماده پاك كننده و جلا دهنده در كارهای چوبی استفاده می‌شود و معمولا از تركیب سنگ آهك با چند ماده دیگر ساخته می‌شود. این ماده را می‌توان با روغن‌های طبیعی تركیب كرد و از این تركیب برای تمیز كردن و برق انداختن سطوح چوبی استفاده كرد.

منبع : مجله بروزترین ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا